Аталанта отстрани Ливърпул

И. Ангелов

Аталанта посрещна Ливърпул във втората среща от четвърфиналите на Лига Европа. След като миналата седмица италианците направиха сензация на "Анфийлд" с 3:0, днес те имаха задачата да се бранят на свой терен в Бергамо, и макар да отстъпиха с 1:0 дисциплинираното представяне доведе до класирането им на полуфинали.

След само 5 минути игра гостите спечелиха дузпа когато Арнолд центрира и топката срещна ръката на бранител. Салах застана зад бялата точка и реализира за 1:0. Последваха редица положения пред Диаз, Собослай и Гакпо, а гол на Купмайнерс бе отменен към края на полувремето за домакините заради засада.

След почивката Ливърпул обаче не успя да създаде значима опасност въпреки владението си, и домакините постигнаха прогреса.