Сент Етиен и Валенсия с удобен равен, Копенхаген изхвърли Брюж

.

Отборите на Сент Етиен, Валенсия и Копенхаген продължават в турнира за Купата на УЕФА след като се подредиха на първите 3 места в група G. Във Франция първите два тима направиха 2:2, а датчаните победиха в пряк двубой за третата позиция като гост Брюж с 0:1.

На “Жофру Гишар” се получи напечен мач за първата позиция в групата като Илан изведе домакините напред в 29-ата минута. В 34-ата легендарния Фернандо Мориентес изравни. Отново обаче Илан бе точен в 44-ата. В 72-ата сръбският таран Жигич донесе точката на испанците, въпреки че и без нея те щаха да са втори.

Много важна бе победата обаче на Копенхаген на “Ян Бридел” срещу домакина Брюж. Дори точка оправяше белгийците, но Сантен в 58-ата минута не им позволи да я вземат.