Хамбургер пръв след погром над Вила, Аякс и Славия въртят равен

.

Отборът на Хамбургер надигра категорично с 3:0 Астън Вила и се класира на първата позиция в група F в турнира за Купата на УЕФА. В другия мач Аякс и Славия Прага направиха 2:2, но за холандците това бе достатъчно, за да си осигурят втората позиция, изпреварвайки Вила.

Головете за Хамбургер в мача срещу Астън Вила отбелязаха хърватските звезди на тима Младен Петрич и Ивица Олич. В 18-ата минута Петрич откри, а 30-ата и 57-ата Петрич добави нови две попадения. Стилиян Петров бе сред резервите за тима на Мартин О’Нийл, но не се появи в игра.

На “Амстердам Арина” Аякс пък поведе още в 4-ата минута с гол на Вертонген. Чехите от Славия обаче стигнаха до пълен обрат благодарение на Черни (13) и Яролим (41). Дузпа в 90-ата минута, вкарана от Суарес донесе точката на домакините.