Милан не можа да бие Волфсбург, Порстмут се отсрами срещу Хееренвеен

.

Италианският гранд Милан не успя да победи Волфсбург и остана на второ място в група Е на турнира за Купата на УЕФА. В другия мач без значение английският Портсмут взе първи три точки с успех над Хееренвеен, но и двата тима са аут от борбата.

На “Сан Сиро” в Милано местният Милан завърши 2:2 с Волфсбург, с което си гарантира и тежък съперник за 1/16-финалите, тъй като ще трябва да срещне тим изпаднал от Шампионската лига.  “Росонерите” поведоха с гол на Амброзини в 17-ата минута. В 57-ата Дзакардо ги наказа за 1:1. Още в следващата атака обаче Пато върна преднината на домакините. Германците обаче не се предадоха и Саалик в 81-ата минута направи 2:2, с което и Волфсбург спечели в групата.

На “Фратън парк” Портсмут стигна до класическа победа над Хееренвеен. Два гола в края на първата част за успеха отбеляза Питър Крауч. В 90-ата минута се разписа и Хрейдарсон. Помпи нямаше как да се добере до третото място, на което здраво бе стъпил Брага, който днес почиваше.