Кудус с унищожителен хетрик над Лудогорец

Лудогорец посрещна Аякс за срещата от плейофите на Лига Европа. Днес гостите очаквано спечелиха без особени проблеми, като Мохамед Кудус вкара три от головете за успеха с 1:4 на нидерландския тим. Преди срещата в Амстердам класирането на Аякс изглежда сигурно, като днес Лудогорец получи шансове чак след когато противникът почувства, че е гарантирал прогреса си.

В 16-ата минута Текпетей загуби топката на опасна позиция и Кудус взе топката, завъртя се и бързо от границата на полето стреля и вкара след рикушет за 1:0. 2 минути след това той направи и 2:0 изведен прекрасно сам срещу вратаря. 5 минути преди полувремето Брайън Броби вкара с глава от близо след центриране от левия фланг за 3:0.

В 50-ата минута Кудус оформи хетрика си след като се включи за да бъде намерен от Бергвайн на празна врата за 4:0. Почетното попадение за Лудогорец бе дело на Вердон от дузпа за крайното 4:1.