Валенсия с равен срещу Брюж; Розенборг аут от турнира

.

Валенсия не успя да победи Брюж като домакин в среща от грпа "G" на Купата на УЕФА завършила 1:1. След това равенство "прилепите" заемат втора позиция с 2 точки по-малко от водача Сент Етиен един кръг преди края. Головете отбелязаха Алкаразв 19-ата минута за белгийците и Жигич в 60-ата за Валенсия. В последния мач Брюж ще се изправи срещу датския Копенхаген и ще се надяват поне на равен за да се класират за 1/16 финалите.

Последните в групата Копенхаген и Розенборг завършиха 1:1 с което гостите изгубиха всякакви шансове за класиране.. И двата тима имат по 2 точки, но норвежците вече изиграха всичките си мачове. Розенборг поведе с гол на Иверсен в 33-ата минута, но пет минути преди края на редовното време Антонсон изравни и изкара другите скандинавци в групата извън надпреварата.

ВАЛЕНСИЯ - БРЮЖ 1:1 (0:1)
0:1 Алкараз (19)
1:1 Жигич (60)

ВАЛЕНСИЯ (4-4-2): Куайта; К. Торес, И. Елгера, Марчена, Дел Орно; П. Ернандес, Мадуро (64 - Албиол), У. Виана, Хауме (55 - Висенте); Мориентес (73 - М. Фернандеш), Жигич
БРЮЖ (4-4-2): Стийнен; Симан, Алкараз, Симайес, Клуковски; Варгас (90 - Ван Хеерден), Клемент, Геретс, Дирар; Даерден, Сонк (82 - Акпала)