Астън Вила се наложи над Славия Прага с 1:0

.

Астън Вила спечели ценни три точки в гостуването си срещу Славия Прага в среща от група "F" от Купата на УЕФА. Англичаните се наложиха с минималното 1:0. Мартин О'Нийл не можеше да разчита на Стилян Петров заради контузия. Единствения гол в двубоя отбеляза Джон Карю в 26-ата минута, като малко преди това Ашли Йънг уцели страничната греда от пряк свободен удар. След почивката домакините владееха играта и създадоха няколко опасности пред вратата на Гузан, но въпреки сериозния натиск в края на мача не успяха да се доберат до точка.

СЛАВИЯ ПРАГА - АСТЪН ВИЛА 0:1
0:1 - Карю (26)

СЛАВИЯ: Ваняк, Крайчик, Сучи, Брабец, Хубачек (66 - Сенкерик), Волешак (46 - Белайд), Таварес, Яролим, Черн, Нецид, Смицер (41 - Швенто)

АСТЪН ВИЛА: Гузан, Дейвис, Куелар, Шори, Найт, Сидуел, Йънг, Салифу, Гарндър, Агбонлахор (68 - Бари), Карю (90 - Делфунесо)