Фен на Бока се самоуби след загубения финал

Н. Гавазов

Фен на аржентинския клуб Бока Хуниорс се самоуби,съобщава Marca. Това се случи след поражението на аржентинския тим във финала на Копа Либертадорес от Флуминензе (1:2).

Припомняме, че във финалния мач за Купата на Либертадорес 2023 бразилският Флуминензе победи аржентинския клуб с резултат 2:1. Мачът се игра на стадион Маракана в Рио де Жанейро.

Резултатът бе открит от аржентинския нападател на Флуминензе Херман Кано с пас на Куно в 36-ата минута. Бока Хуниорс изравни резултата в 72-ата минута. Перуанският защитник Луис Адвинкула се разписа след подаване на Кристиан Медина. Редовното време на мача завърши наравно 1:1.

В продълженията попадението бе дело на резервата Джон Кенеди Батиста де Соуза, който се разписа в 99-ата минута след подаване на Куно. В същото време още в 101-ата минута Кенеди бе изгонен за втори жълт картон. След известно време съставите бяха изравнени - защитникът на перуанския Бока Хуниорс Франк Фабре получи директен червен картон в 105+7-ата минута.

Имайте предвид, че Флуминензе спечели Копа Либертадорес за първи път в своята история .