Този път силен Наполи - писа 6-ца на Сасуоло

Наполи постигна убедителен успех с 6:1 като гост на Сасуоло с 6:1 в отложен мач от 21-ия кръг на футболното първенство на Италия.

За шампионите от Наполи това беше първи успех под ръководството на новия треньор Франческо Калцона.

Урош Рачич даде аванс на Сасуоло в 17-ата минута, а Амир Рахмани изравни в 29-ата. След това Виктор Осимен вкара хеттрик в края на първото и в началото на второто полувреме, а Хвича Кварацхелия в 51-ата и 76-та добави две попадения, за да оформят крайния резултат.

Срещата беше дебют за новия старши треньор на Сасуоло Емилиано Бигике, който зае мястото на уволнения преди няколко дни Алесио Дионизи.

Играчите на Франческо Калцона са на девета позиция в подреждането с 37 точки. Сасуоло е на 18-о място във временното подреждане с 20 точки. Тимът няма победа в последните си пет шампионатни мача.