Наполи изпусна Каляри

Н. Гавазов

В мача от 26-ия кръг на италианската Серия А Наполи изпусна победата над Каляри като гост. Мачът завърши при резултат 1:1.

В първия половин час на мача отборите не можеха да намерят подход един към друг, Наполи доминираше във владението, но домакините се справиха много по-добре с това притежание. В 32-ата минута Каляри неочаквано си отбеляза автогол, но за късмет на Рахмани съдията видя засада в този епизод.

Резултатът в мача бе открит в средата на второто полувреме, когато Виктор Осимген се възползва от асистенция на Джакомо Распадори след грешка на защитата на домакините.

Все пак в шестата минута на добавеното време Каляри се спаси от поражение благодарение на гол на Зито Лувумба.

Въпреки смяната на старши треньора , "неаполитанците" се провалиха в трети пореден мач. Наполи има 37 точки и заема девето място, а Каляри има 20 точки и 19 точки.