Интер ще играе на финал за Суперкупата на Италия

Интер постигна категорична победа с класическото 3:0 над Лацио, като по този начин се класира за финала на Суперкупата на Италия. "Нерадзурите" ще спорят за трофея срещу Наполи в понеделник в Саудитска Арабия, където се провежда надпреварата за трофея.

Иначе хората на Симоне Индзаги тотално надиграха "римляните" и можеха да се поздравят и с по-голям резултат.

Маркюс Тюрам откри резултата в 17-ата минута, а асистенцията бе на Димарко с пета. Хакан Чалханоолу се разписа от дузпа в началото на втората част, отсъдена за нарушение на Педро срещу Лаутаро Мартинес. Резервата Давиде Фратези вкара третото попадение три минути преди края на редовното време. Николо Барела и Лаутаро Мартинес удариха греда, а тимът от Милано пропусна още няколко отлични възможности.