Ювентус не даде шанс на Сасуоло

Завърши двубоят от 20-ия кръг на италианската Серия А, в който се срещнаха Ювентус и Сасуоло. Отборите играха на стадион "Алианц-Ювентус" в Торино (Италия). Ювентус не остави шанс на съперника си - 3:0.

Ювентус успя да открие резултата в 15-ата минута. Гол отбеляза нападателят Душан Влахович. Осем минути преди края на първото полувреме сръбският нападател успя да реализира дубъл. Крилото на Торино Федерико Киеза сложи точка на мача в 89-ата минута.

Предишната среща на днешните съперници се проведе в края на септември като част от първия кръг на италианското първенство. Тогава Ювентус загуби като гост на Сасуоло с резултат 2:4. След този мач отборът от Торино не допусна нито едно поражение във всички турнири.

В момента Ювентус заема второ място в класирането на италианското първенство. Отборът събра 49 точки след 20 кръга. Разликата между торинци и лидера Интер е две точки. Сасуоло на свой ред е на 14-о място с 19 точки.