Милан започна годината с победа, младок с дебютен гол

Милан стартира успешно 2024 година, след като спечели с убедителното 4:1 като домакин на Каляри в 1/8-финална среща за Купата на Италия.

След половин час игра Тео Ернандес показа страхотен поглед над играта, извеждайки с дълго подаване Лука Йович, който овладя и прати топката в мрежата, за да изведе своя тим напред в резултата.

Малко преди почивката Ернандес се впусна в продължителен рейд и щом доближи наказателното поле, той пусна пас към Йович, чийто удар от малък ъгъл мина покрай Радунович за втория гол на нападателя в двубоя.

Мачът бе първи в мъжкия футбол за Шака Траоре и 19-годишният футболист се възползва максимално от шанса като вкара третия гол. Треньорът на "росонерите" Стефано Пиоли даде шанс на още трима играчи под 20 г. - Симич, Хименес и Ромеро.

Каляри стигна до почетното попадение в 88-ата минута, след като Пауло Аци шутира от далечна дистанция и след рикошет в крака на бранител на Милан топката влезе в мрежата зад Антонио Миранте.

Резултатът бе оформен от Леао в добавеното време. Той завърши контра отляво с хубав удар в далечния ъгъл.