Ювентус победи Рома с любимия си резултат (видео)

Ювентус победи Рома с 1:0 в мач от 18-я кръг на Серия А.

Първото полувреме премина равностойно, като и двата тима имаха своите шансове за гол. Едва в края на първата част торинци създадоха поредица от опасни положения, но гостите се справиха с натиска.

Второто полувреме започна както завърши първото - с натиск от домакините. И 4 минути след подновяването на играта "бианконерите" откриха резултата. Костич изостри атака на "Старата госпожа", след което топката стигна до Влахович, който технично чукна с пета. Така кълбото се озова във включилия се Адриен Рабио, който отблизо съумя да преодолее Руи Патрисио за 1:0.

Не бе трудно за никого да предвиди по-нататъшния развой на събитията. Банално задържане на топката, което вече сме виждали многократно в хода на настоящата кампания. Този път се получи успешно, тъй като Рома така и не успя да улови необходимия ритъм в атаката и моментът на Дибала остана единственият през втората част. Междувременно домакините можеха да отбележат за втори път, но Киеза не избегна засада при паса на Илинг в края на мача.

В следващия кръг  Ювентус гостува на Салернитана, а Рома приема Аталанта от Бергамо.