Наполи започна защитата на титлата си с успех над новак в Серия А

Шампионът на Италия - Наполи започна защитата на титлата си в Серия А с победа с 3:1 над новака Фрозиноне. Трябва да се отбележи, че успехът дойде след обрат, тъй като домакините от Фрозиноне успяха да открият още в седмата минута, когато Абду Аруи бе точен от дузпа.

Наполи обаче успя да изравни в средата на първата част чрез Матео Политано, а няколко минути след това гол на Джакомо Распадори бе отменен след намесата на системата за видеоповторения (ВАР).

По-добрата игра на "небесносините" продължи и в 42-рата минута Виктор Осимен бе точен за 2:1, за да направи обрата пълен.

През втората част Наполи имаше още по-голям контрол над играта и в 79-ата минута Осимен се поздрави с още един гол за крайното 3:1.

В другия ранен мач от програмата Верона спечели с 1:0 като гост на Емполи, а единственото попадение падна четвърт час преди края, която точен бе Федерико Бонацоли.