Челси надви Брайтън на гости (видео)

Брайтън посрещна Челси днес в отложената среща от предпоследния тридесет и седми кръг на английската Висша лига. На "АМЕКС Стейдиъм" в тази вечер "сините" на Маурисио Почетино взеха нова победа с 2:1 за да застанат на 3 точки под Тотнъм и петото място точно преди финалния ден на сезона в неделя.

Днес Брайтън стартира по-агресивно, но Челси поведе малко след като бе подминато решение на ВАР за дузпа за "сините" в полето на домакините. В 34-ата минута Марк Кукурела получи топка от ляво и центрира остро за удар с глава на Палмър и негов 25-ти гол за сезона за 1:0.

Преди почивката и Джаксон реализира, но попадението му бе отменено поради нарушение. Така 2:0 оформи Нкунку след като той бе намерен от Густо от дясно. Бранителят скоро бе сменен от Рийс Джеймс, който обаче в 88-ата минута бе изгонен директно за реакцията си при влизане на Педро в него.

Така с човек повече Брайтън стигна първо до удар в гредата в 95-ата минута от Фати, а в 97-ата Жоао Педро центрира за Дани Уелбек и 2:1.