Лацио избегна загубата от Емполи в инфарктен край

Лацио прие Емполи в мач от 20-ия кръг на италианската Серия А и бе близо до това да претърпи поражение.

Отборите демонстрираха ефектен футбол, но най-интересното се случи в последния отрязък на сблъсъка. В 78-ата минута, когато Лацио изоставаше с 3:2, съдията използва системата VAR и отмени гол на римляните заради игра с ръка.

Още в 87-ата минута домакините можеха да изравнят резултата, но Чиро Имобиле не реализира дузпата. Изглеждаше, че играчите на Емполи все пак ще успеят да напуснат терена като победители, но в третата добавена минута Милинкович-Савич в крайна сметка отбеляза гол и помогна на Лацио да избегне поражението.

Лацио - Емполи 3:3

Голове: Имобиле 14, Милинкович-Савич 66, 90 + 3 - Байрами 6, Журковски 8, Ди Франческо 75

Лацио: Стракоша, Хюсай (Лазари, 89), Ачерби (Габарон, 25), Луис Фелипе, Марушич, Луис Алберто, Каталди (Лейва, 59), Милинкович-Савич, Педро (Закчани, 59), Имобиле, Фелипе Андерсън.

Емполи: Викарио, Стоянович, Луперто, Исмайли, Паризи (Маркица, 33), Хендерсон, Байрами (Щулац, 63), Журковски (Бандинели, 46), Ричи (Вити, 74), Ла Мантия (Пинамонти, 73), Ди Франческо.