Торино с победа срещу десет от Лацио

В. Мухарски

Торино записа успех с 3:1 при визитата си на Лацио в мач от 16-ия кръг на Серия А. Така гостите се изкачиха до 8-о място в първенството. Все пак, трябва да се отбележи, че цяло второ полувреме "римските орли" играха с човек по-малко, след като в добавеното време на първата част Чиро Имобиле бе изгонен с директен червен картон.

Торино поведе в 54-ата минута. Алекс Беренгер нахлу в наказателното поле и оползотвори усилията си с гол за 1:0. 10 минути по-късно Томас Ринкон покачи на 2:0. В 69-ата минута Луис Алберто върна едно попадение, но в 73-ата минута гостите сложиха точка на спора, след като Симоне Едера се възползва от подаване на Базели и се разписа за крайното 1:3.

Като цяло столичани могат да съжаляват, тъй като направиха доста пропуски, особено през първата част. След загубата Лацио остава на 5-ата позиция с 32 точки.