Атлетико ще загрее с победа преди сблъсъка с Барселона

Стадион: "Висенте Калдерон", Мадрид
Дата: 02.04.2016г.
Час: 17:00
Съдия: Гонсалес Гонсалес

Интригата за титлата в Примера Дивисион се изпари на 99% след загубата на Атлетико Мадрид с 1:2 при гостуването на Спортинг Хихон в последния 30-ти кръг. Играчите на Диего Симеоне явно бяха изтощени от драмата с дузпи срещу ПСВ в Шампионската лига и не издържаха на финалния щурм на астурианци и получиха два късни гола. В 29-ата минута Антоан Гризман реализира красив гол от пряк свободен удар. В 80-ата бившият играч на Барселона Антонио Санабрия изравни, а в 89-ата Карлос Кастро зарадва "Ел Молинон" с първи три точки от 31 януари. "Лос колочонерос" пък остават 2-ри в подреждането с актив от 67 точки, като към настоящия момент столичани са на 9 пункта от Барселона и само с 1 точка повече от градския съперник Реал. Хосе Хименес и Караско са контузени, а по всяка вероятност аут за двубоя са и Тиаго, Годин, Саул и Фернандес.

Бетис също инкасира загуба, която дойде в заключителните минути на домакинството на севилци в регионалното дерби срещу Малага с 1:0. Така "зелено-белите" остават с 34 точки, които им отреждат 13-та позиция в таблицата. Наставникът на андалусци Хуан Мерино няма да може да разчита на контузените Пичини, Варгас, Галистео и Дигар.

Атлетико Мадрид е в поредица от пет последователни победи над Бетис. За последно севилци не загубиха от "дюшекчиите" през сезон 2011/12, когато "зелено-белите" спечелиха с 2:0 в столицата, а двубоят на "Бенито Виямарин" завърши 2:2.

Прогноза: Атлетико Мадрид - Бетис 2:0