Валенсия извъртя равенство 2:2 у дома срещу Спортинг Хихон

.

Валенсия загуби първи точки в испанската лига, след като в двубой от 3-ия кръг направи 2:2 срещу Спортинг Хихон. Гостите бяха с човек по-малко още от 25-ата минута, но въпреки това успяха да стигнат до точката.

Спортинг Хихон поведоха чрез Барал в 7-ата минута. В 24-ата Давид Вия успя да изравни, а  малко след това гостите останаха с човек по-малко, след като Мичел получи втори жълт картон.

В 61-ата минута отново Вия даде преднина на "прилепите", с което заби 4-тото си попадение в Лигата.

Четири минути преди края на мача, Грегори попари трибуните на "Местая", след груба грешка на вратаря Моя и с удър с глава, успя да донесе точката на Спортинг. Така тимът воден от Унай Емери се смъкна на 5-о място в класирането.