Ужасяваща игра в защита коства трите точки на Барса във Валенсия

Барселона допусна малко очаквана загуба с 0:2 при визитата си на Валенсия в двубой от 21-вия кръг на Ла Лига.

Автогол на Жорди Алба (48) и попадение на Максимилиано Гомес (77) зарадваха публиката на “Местайя". Преди това домакините изпуснаха и дузпа през първото полувреме. В 10-ата минута Пике не се намеси добре при подаване и фаулира Хосе Гая. Марк-Андре тер Стеген успя да отрази удара от бялата точка на Макси Гомес.

След почивката обаче "прилепите" се развихриха. Макси Гомес овладя на гърди и имаше достатъчно време за удар. Топката рикошира в тялото на Жорди Алба и влезе в мрежата - 1:0. В 77-ата минута всичко за Барса приключи в този мач. Макси Гомес не беше покрит от Сержи Роберто. Нападателят на домакините завъртя топката до лявата греда на Тер Стеген, без да му остави никакви шансове - 2:0.

Това е първо поражение за Барса при новия треньор, като тимът игра безобразно в защита в новата схема с трима бранители. Този резултат може да зарадва Реал Мадрид, като хората на Зинедин Зидан могат да стъпят еднолично на върха утре вечер при успех срещу Валядолид.