Билбао и Виляреал поделиха по точка (видео)

Атлетик Билбао и Виляреал не успяха да се победят, завършвайки наравно - 1:1 в среща от 12-ия кръг на испанската Примера дивисион. Резултатът можеше да бъде открит още в 20-ата минута, когато гостите получиха право да изпълнят дузпа, но Тригерос пропусна от бялата точка.

Все пак осем минути Тригерос се реваншира, след като успя да се разпише за 1:0, а  асистенцията бе на Марио Гаспар. Преднината на "Жълтата подводница" бе до 77-ата минута, когато Ариц Адурис успя да изравни и да фиксира крайния резултат.

До края на мача баските бяха по-активни, но най-добрата ситуация бе в края на мача за техния съперник. Резервата Черишев обаче пропусна да се разпише от добра позиция. В ответната атака и Акеч бе близо до гола, но без успех.

Билбао са на 15-а позиция с 12 точки, а Виляреал е шести с 21 точки.