Класика за Валенсия срещу Леганес (видео)

В. Мухарски

Валенсия продължава с доброто си представяне от началото на сезона в Примера дивисион. В среща от 11-ия кръг "прилепите“ надделяха с класическото 3:0 при домакинството си на Леганес.

След четвърт час игра Даниел Парехо откри резултата след точно изпълнение на пряк свободен удар. В 71-ата минута Родриго Морено удвои, засичайки с глава центриране отдясно на Андреас Перейра, като по този начин сложи точка на спора. Крайното 3:0 оформи Санти Мина от дузпа осем минути преди края.

Така хората на Марселино Гарсия Торал записаха седмата си поредна победа в първенството. С успеха тимът от "Местая“ се утвърди на втората позиция в класирането, събирайки актив от 27 точки - с 1 по-малко от лидера Барселона. Леганес остава осми със 17 пункта.