Хеттрик на Мбапе помогна на ПСЖ да победи Монпелие

Завърши двубоят от 26-ия кръг на френската Лига 1, в който се срещнаха Монпелие и ПСЖ. Мачът се проведе на "Стад дьо ла Мосон" (Монпелие, Франция) и завърши с победа 6:2 за гостите.

0:1Витиня – 14'     0:2Мбапе – 22'     1:2Норден – 30'     2:2Саваниер – 45+2'     2:3Мбапе – 50'     2:4В – 53'     2:5Мбапе – 63'     2:6Мендес – 89'

В 14-ата минута на срещата гол отбеляза халфът на ПСЖ Витиня след пас на Килиан Мбапе. В 22-ата минута самият френски нападател се разписа след пас на сънародника си Рандал Коло Муани. В 30-ата минута нападателят Арно Норден намали изоставането на домакините в резултата, а в 45+2-ата минута Тежи Сание изравни резултата от дузпа. В 50-ата минута Мбапе отбеляза дубъл. Три минути по-късно халфът на ПСЖ Лий Канг-ин увеличи преднината на гостите с пас на Коло Муани. В 63-ата минута Мбапе отбеляза хеттрик. Витиня асистира на нападателя. В 86-ата минута крайният резултат в мача постави футболистът на парижани Нуно Мендес.

ПСЖ е на първо място в класирането на Лига 1 за сезон 2023/2024. Отборът събра 59 точки в 26 мача. Монпелие е на 14-то място с 26 точки.