Румънски вратар ухапа съперник по ръката (видео)

В мач от първенството на Румъния между Петролул и Газ Метан бяха показани шест червени картона. Според получената информация, в 63-та минута при резултат 0:1 между футболистите на двата тима възникнало сбиване. Нападателят на Газ Метан Таер Ал-Баваб получил травма в центъра на терена. Съперниците обаче преценили, че играчът симулира, за да печели време и в резултат се стигнало до неправомерни действия между футболистите.

Вратарят на Петролул също дал своя "принос" в баталните сцени. Той се приближил до Ал-Баваб и го ухапал по ръката. Отговорът на нападателя бил удар в главата на вратаря.

Цялата ситуация завършила с показването на 11 жълти картона и шест червени, а редовното време било удължено с 15 минути, през което домакините успели да изравнят.

В крайна сметка, заради равенството на Астра срещу Пандури, Петролул успя да завърши сезона на трето място. При победа обаче тимът от Плоещ щеше да бъде вицешампион на страната.