Селтик удари Рейнджърс като за финал на годината

Селтик победи Глазгоу Рейнджърс с 2:1 в дербито от 21-ия кръг на шотландското първенство. По този начин феновете на "детелините" ще бъдат в отлично настроение при посрещането на Нова година.

Домакините изпуснаха две добри ситуации за гол, дело на Кього Фурухаши и Пауло Бернандо. Вторият успя да се реваншира в 25-ата минута и откри резултата за Селтик с удар от границата на наказателното поле (1:0).

До края на полувремето Рейнджърс можеше да изравни, но Рос Маккозланд бе спрян от добрата реакция на Джо Харт.

Киого Фурухаши удвои преднината на домакините в 47-ата минута след страхотен изстрел на Киого Фурухаши от около 22 метра.

В 71-вата минута Рейнджърс остана в числено намален състав, след като директен черен картон получи Балогун, който повали откъсващия се Маеда.

В 88-ата минута Джеймс Тавърниър все пак върна интригата след страхотно изпълнен пряк свободен удар. Селтик бе под напрежение в осемте добавени минути, но домакините съхраниха аванса си и ликуваха след последния съдийски сигнал.