Динамо разплака ЦСКА с гол в 90-ата минута

А. Терзийски

Динамо Москва се добра до точката в домакинството си на ЦСКА Москва от осмия кръг на руската Премиер лига. Гостите вече виждаха победата, след като водеха с 2:1 до самия край на срещата, когато бяха попарени от Марко Ломич в 90-ата минута. Това равенство остави двата отбора непосредствена един след друг във временното подреждане, като московските "армейци" са пети с 12 точки, а Динамо - шести, също с 12 точки в актива си, но и по-лоша голова разлика.

Сергей Игнашевич даде аванс на гостите след само четири минути игра, но футболистите на Динамо успяха да изравнят малко преди края на първото полувреме чрез Андрей Воронин. ЦСКА отново успя да поведе в резултата десет минути преди последния съдийски сигнал, след като Сейду Думбия бе точен. Това обаче не се оказа достатъчно за успеха на гостите, тъй като домакините отново стигнаха до изравнителен гол, дело на Марко Ломич, който взриви стадиона със ссвоето попадение за крайното 2:2.