Черно море с втора победа при Луканов

Черно море победи Витоша Бистрица като гост и взе нови три точки в Първа професионална лига. В среща от 14-ия кръг "моряците" удариха съперника с 2:1. И двете попадения за варненци реализира Мариян Огнянов. Опитният халф се разписа в 33-ата и 55-ата минута на двубоя в Бистрица. Това е втори успех за Черно море при Емануел Луканов, откакто наследи треньорския пост от Георги Иванов - Гонзо.

Черно море започна срещата малко по-прибрано и първата ситуация в мача дойде пред вратата на Емил Михайлов. В 6-ата минута Даниел Пеев намери Стефан Христов в наказателното поле, той свали топката с глава към Амзин, който стреля, но твърде слабо. Постепенно "моряците" взеха инициативата и логично стигнаха до гол. В 33-ата минута варненци направиха страхотна атака по левия фланг. Сукуна подаде към Георги Илиев, който сложи топката на главата на Мариян Огнянов. Опитният халф не остави шансове на вратаря на домакините за 1:0.

В продълженията на първото полувреме домакините стигнаха до изравняване на резултата. Даниел Пеев центрира в наказателното поле от над 35 метра, топката мина през всички футболисти, тупна и се озова в мрежата на Емил Михайлов, който не прецени по най-добрия начин ситуацията - 1:1.

В 55-ата минута Черно море отново излезе напред в резултата. Атанас Зехиров проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Сукуна пропусна топката между краката си и Мариян Огнянов с прецизен изстрел реализира за 2:1. Минута по-късно Александър Цветков напредна към наказателното поле и стреля ниско по тревата от около 25 метра, но стражът на домакините изби в корнер.

В 85-ата минута Орлин Староки открадна топката и я пусна към Антон Огнянов, който проби и стреля, но топката мина над гредата.

СЪСТАВИТЕ:
ВИТОША: 97. Християн Василев, 6. Румен Гьонов, 5. Венцислав Бонев, 10. Георги Амзин, 16. Димитър Панталеев, 15. Радко Мутафчийски, 18. Петко Цанков, 24. Николай Христозов, 77. Даниел Пеев, 80. Китан Василев, 99. Стефан Христов

ЧЕРНО МОРЕ: 33. Емил Михайлов, 6. Александър Цветков, 15. Александър Александров, 17. Мартин Костадинов, 19. Илия Миланов, 73. Ондрей Сукуп, 66. Орлин Старокин, 18. Атанас Зехиров, 21. Георги Илиев, 22. Мариян Огнянов, 11. Амаду Сукуна