Челси надви Нюкасъл в зрелищен мач

Челси посрещна Нюкасъл в срещата от поредния двадесет и осми кръг на английската Висша лига. Днес домакините от "Стамфорд Бридж" спечелиха с 3:2 отворената среща, в която за гостите се получиха и някои допълнителни контузии, които могат да имат значение в близко бъдеще.

В 6-ата минута резултатът бе открит след един удар от границата на полето на Палмър, който Джаксон отклони с пета през Дубравка за 1:0. В 35-ата минута ключовият Антъни Гордън се контузи за гостите, а малко след това в срещата и Дан Бърн бе заменен принудително.

Въпреки това в 43-ата минута Александър Исак върна за 1:1 с красив удар с фалц през противник. Преди почивката Джаксон вкара отново но попадението му бе отменено заради засада.

В 57-ата минута Палмър вкара за 2:1 след подаване на Енцо Фернандез и удар през краката на противник в близкия ъгъл. В 76-ата минута Мудрик взе една топка на дъгата от Галахър и влетя в полето за 3:1.

В 90-ата минута красив гол за 3:2 вкара Джейкъб Мърфи с мощен удар през Петрович след като премина Кукурела.