Евертън надви Челси (видео)

Челси допусна загуба с 2:0 от Евертън и се смъкна в долната половина на класирането на Висшата лига.

Имаше само една промяна в стартовия състав на "карамелите" -  Джеймс Гарнър замени Шеймъс Коулман.

Мениджърът на "сините" Маурисио Почетино реагира на поражението с 2:1 от Манчестър Юнайтед, като премести Леви Колуил, Тиаго Силва, Рахим Стърлинг и Николас Джаксън на пейката. Те бяха заменени от Беноа Бадиашиле, Рийс Джеймс, Конър Галахър и Армандо Броя.

Челси имаше добра възможност да открие резултата в началото, но Джордан Пикфорд спаси удара на Енцо Фернандес. Вратарят на Евертън също се справи блестящо в 14-ата минута, когато Коул Палмър стреля от дистанция.

Гостите започнаха мача окуражаващо, но не успяха да извлекат нищо от него, а освен това скоро загубиха заради контузия капитана си Джеймс, на чието място влезе Колуил.

Освен Фернандес, никой от играчите на двата отбора не успя да уцели вратата през първото полувреме. "Сините" изглеждаха малко по-добре и владееха два пъти повече топката, но ползата от това бе малка.

Второто полувреме започна с голов шанс за "карамелите". Дуайт Макнийл отправи удар от границата на наказателното поле, но Роберт Санчес стигна до топката.

А в 55-ата минута домакините откриха резултата. Санчес излезе напред и блокира удар на Доминик Калвърт-Люин, но топката рикошира към Абдулайе Дукур, който простреля празната врата - 1:0.

По-късно Челси неуспешно се опита да си върне, блъскайки се в затворена врата. А когато вече течеше добавеното време, появилият се като резерва Люис Добин нанесе плътен удар извън наказателното поле на рикоширалата към него топка - 2:0.

Челси отново показа доста беззъбо представяне и заслужено загуби. Евертън направи още една крачка към оцеляването си във Висшата лига с трета поредна победа.

След този двубой Евертън събра 13 точки и заема 17-та позиция, на точка от 16-я Нотингам Форест и на 4 от 18-я Лутън.