Арсенал с късна победа над Ман Сити

И. Ангелов

Арсенал посрещна Манчестър Сити в дербито от осмия кръг на английската Висша лига. Днес на "Емирейтс Стейдиъм" двата тима сякаш не искаха да рискуват прекалено и когато изглеждаше, че срещата отива към равен, късен гол на резервата Мартинели реши всичко с 1:0.

Сити тръгна много силно днес с ранен шанс пред Гвардиол, изчистен от линията, преди и Аке да пропусне златна възможност. Ковачич пък някак избегна да бъде изгонен и то неколкократно, макар и ВАР да се намеси при негови влизания.

След почивката двата мениджъра направиха редица промени и срещата бе равностойна, до 86-ата минута когато 4 резерви комбинираха за 1:0. Тук Партей прати топката далеч напред, Томиясу свали за Хаверц и той пусна на границата на полето за Мартинели, който стреля фалцово, топката срещна лицето на Аке и заблуди Едерсон, който нямаше как да реагира.

По този начин Арсенал продължава с най-дългата си поредица без загуба от 2007-08 г. (5 победи, 2 равни). Тогава "артилеристите" стигнаха до 15-ти кръг без загуба.