Евертън с първа победа през сезона

Завърши мачът от 6-ия кръг на английската Висша лига между Брентфорд и Евертън. Гостите спечелиха с 3:1.

Още в 6-ата минута на мача халфът на Евертън Абдулайе Дукуре изведе тима си напред. Домакините успяха да изравнят в 28-ата минута, благодарение на усилията на датчанина Матиас Йенсен. В средата на втората част отборът на Ливърпул успя да отбележи две попадения за четири минути. Първо гол отбеляза защитникът Джеймс Тарковски, а в 71-ата минута нападателят Доминик Калвърт-Люин прати топката в мрежата на домакините.

Тази победа бе първа за "карамелите" през настоящия сезон във Висшата лига. Тимът събра четири точки и се изкачи до 15-о място в класирането. Брентфорд е на 12-о място с шест точки.