Евертън би и прати Лестър и Лийдс в Чемпиъншип

Евертън посрещна Борнемут в срещата от последния тридесет и осми кръг на английската Висша лига. След като съдбата на Саутхемптън се разбра преди време и тимът изпадна като последен, днес с математически шансове за оцеляване бяха Лийдс (който загуби от Тотнъм с 3:1) и Лестър Сити, който победи Уест Хем с 2:1, но напуска елита с 2 точки под последния спасил се - Евертън.

Единствен гол днес на "Гудисън Парк" вкара Дукуре в 57-ата минута и голът бе красив през Травърс с мощен удар. Срещата тук бе изключително нервна до края, като при дадени над 10 минути продължение след 90-ата Пикфорд се прояви за да спаси отбора си от изпадане.

Същевременно на "Кинг Пауър Стейдиъм" Харви Барнс бе дал аванс в първото полувреме на Лестър с гол в 34-ата минута през Фабиански след двойно с Ихеаначо. След почивката греда спаси "лисиците" от Бенрахма, преди те да вкарат и за 2:0 след статична топка от Тилеманс за главата на Фаес и гол. В 79-ата минута "чуковете" върнаха за 2:1 след гол на Пабло Форналс.