Евертън се върна до точка с Тотнъм

Евертън посрещна Тотнъм в срещата от поредния двадесет и девети кръг на английската Висша лига. Днес на "Гудисън Парк" домакините се върнаха в последния момент до 1:1 след като дълго играха с човек по-малко, и след като допуснаха от дузпа във втората част. Малко преди края обаче и Лукас Моура бе изгонен за гостите, след което те допуснаха.

До почивката видяхме само 1 точен удар и той бе спасен от Лорис. Домакините създаваха повече, но в 58-ата минута Дукуре бе изгонен директно след като удари Кейн в лицето и балансът в мача се промени.

В 66-ата минута Ромеро спечели дузпа срещу Кийн и Хари Кейн изпълни ниско през Пикфорд за 1:0.

В 88-ата минута Лукас Моура бе изгонен директно за влизане в глезена на Кийн с бутоните, с което играчите станаха отново поравно 10 на 10. Така след като бе виновен за дузпата, Кийн спомогна за изравняването на силите, а 2 минути след това и вкара за 1:1 след подаване на Годфри.