Дайш съживи Евертън и надви Арсенал

Евертън посрещна Арсенал в срещата от поредния двадесет и първи кръг на английската Висша лига. Днес домакините от "Гудисън Парк" се представиха отлично в първия мач на новия мениджър Шон Дайш, като спечелиха с 1:0 и можеха да вкарат и повече на лидера в класирането, носейки втората му загуба за сезона. С победата "карамелите" излизат от опасната зона и изравняват по точки отборите до 14-та позиция, макар да имат мач повече.

До почивката и двата тима имаха възможности, но Калвърт-Люин, Дукуре и Сака пропуснаха. В 60-ата минута след корнер МакНийл намери главата на Тарковски за 1:0 в далечния ъгъл на Рамсдейл.

След попадението Евертън демонстрира и подобрението си в защита след като прие играта на съперника и издържа.