Ливърпул надви Брайтън, Салах с рекорд (видео)

И. Ангелов

Брайтън посрещна Ливърпул в срещата от поредния двадесет и осми кръг на английската Висша лига. Днес гостите спечелиха с 2:0 на "АМЕКС Стейдиъм" и застанаха на 3 точки зад лидера Ман Сити при равен брой изиграни срещи. Мохамед Салах пък достигна до 20 гола за 4-ти пореден сезон, с което постижение е само шести човек в историята.

В 19-ата минута гостите поведоха чрез Диаз, който с глава вкара след прехвърлящо подаване на Матип за 1:0. В ситуацията Санчез можеше да бъде и изгонен за опита си да спре нападателя.

На почивката Лалана се появи срещу бившия си отбор в опит да подобри домакините. В 56-ата минута обаче те бяха спасени от горната си греда, а малко след това заради игра с ръка съдията посочи дузпа, която Салах вкара за 2:0.

Попадението бе и под номер 2000 за Ливърпул в лигата, което ги прави вторият отбор с толкова голове след Манчестър Юнайтед. 10% от тези голове идват от Салах и Мане (115 и 86).