Ливърпул мина на трета през Норич (видео)

Ливърпул стартира новия шампионат в Англия с класическа победа - 3:0 като гост на Норич. Юрген Клоп бе доволен, защото след дълго отсъствие се завърнаха Вирджил ван Дайк и Жоел Матип, които стартираха като титуляри от първата минута.

Интрига имаше единствено през първата част, когато обаче "мърсисайдци" стигнаха до гол. В 26-ата минута Александър-Арнолд центрира отдясно, а Салах докосна топката в опит да я поеме, като по този начин асистира на Диого Жота, който стреля ниско покрай Крул - 0:1.

След почивката натискът на "червените" се увеличи и логично те стигнаха до нови попадения. В 65-ата минута Мане пробва удар, който бе блокиран. Топката стигна до Салах, който подаде на появилия се малко по-рано от пейката - Фирмино и Боби вкара за 2:0.

След двете си асистенции, Салах се отчете и с попадение, а то падна 15 минути преди края. Цимикас центрира от корнер, топката бе изчистена, но стигна до Салах, който стреля силно малко след границата на наказателното поле – 0:3. Статистиката сочи, че египтянинът стана първият футболист в Премиър лийг, който се разписва в първия кръг в пет поредни сезона.