Вълнуващ равен между Арсенал и Тотнъм

Арсенал прие Тотнъм в дербито на северен Лондон днес в четвъртия кръг на английската Висша лига. Домакините от "Емирейтс Стейдиъм" изоставаха в резултата след силно първо полувреме от страна на гостите, но се върнаха до 2:2 в един хубав за гледане двубой.

В 10-ата минута днес Кристиан Ериксен откри резултата когато след не особено силен удар на Ламела от дясно вратарят Лено изби в краката на датчанина и това бе 1:0.

В 40-ата минута Сон спечели дузпа срещу Шака и Хари Кейн оформи 2:0 с категорично изпълнение. Точно преди почивката обаче важен гол вкара Лаказет, когато защитата на Тотнъм не успя да изчисти една топка и той си нагласи кълбото за удар и стреля мощно в ъгъла на вратаря за 2:1.

Във втората част Лорис се отчете с няколко класни спасявания и задържа шпорите в мача. В 59-ата минута Кейн нацели страничната греда в една добра атака. Така в 71-ата минута Обамеянг оформи 2:2 след добро подаване в полето на Гуендози.

В 80-ата минута Сократис вкара топката в мрежата на гостите, но попадението бе отменено поради засада.