Лукаку ключов в победата над Челси (видео)

Манчестър Юнайтед прие Челси в срещата от поредния двадесет и осми кръг на английската Висша лига. След победата си днес с 2:1 домакините отново застават на второ място в класирането, с 2 точки пред Ливърпул и 13 зад лидера Манчестър Сити.

Първата част започна много силно за гостите, които ограничиха изявите на Юнайтед в атака, а на своя страна създадоха много положения. В 32-ата минута при една контра на Челси Азар изведе Вилиан в наказателното поле, а с мощен удар в близкия ъгъл той матира Де Хеа за 1:0.

Юнайтед отговори в 39-ата минута когато Ромелу Лукаку бе намерен на дузпата от Марсиал и завърши за 1:1. Във втората част Лукаку организира и пълния обрат когато в 75-ата минута се справи с двама защитници на фланга и центрира на главата на резервата Джеси Лингард за 2:1.