Юнайтед изхвърли Интер в красив мач на Олд Трафорд

.

Манчестър Юнайтед победи с 2:0 Интер и изхвърли “нерадзурите” от Шампионската лига. “Червените дяволи” отбелязаха по един гол през двете полувремена, но като цяло двубоят бе равностоен и италианците също могат да съжаляват за изтървани шансове.

Мачът започна прекрасно за домaкините, които поведоха още в 4-ата минута с гол на Неманя Видич с глава след центриране от корнер. Натискът на европейските шампиони продължи още 10-ина минути, след което Интер започна да изравнява играта.

Така логично се стигна и до изгодни положения за гостите като първото изпусна Златан Ибрахимович, който уцели гредата при удар с глава. Малко по-късно страхотен шут на Деян Станкович бе отразен с мъка от Ван дер Сар. Юнайтед отговори с една опасна атака при, която Джон О’Шей остана сам срещу Сезар но би в него. След това дойде най-големият пропуск на Ибрахимович, който стреля покрай вратата останал сам срещу Ван дер Сар.

Втората част започна подобно на първата. В 49-ата минута Гигс поде една атака, преминала през Скоулс към Рууни. Младокът видя Кристиано Роналдо в наказателното поле и центрира към него, португалецът изскочи пред Сезар и забоде топката в мрежата също с глава.

От тук на сетне домакините започнаха да играят по-изтеглени и на контраатаки, при една от които Бербатов бе изведен сам срещу Сезар, но пропусна, стреляйки в тялото му. Жозе Моуриньо реши да пусне още един нападател в игра и заложи и на Адриано и още с първото си докосване бразилецът уцели страничната греда. До края Интер нямаше шанс да се разпише, но отпада с достойнство. Публиката на “Олд Трафорд” пък изпрати своя “любимец” Жозе Моуриньо с рефрена “Bye, Bye Mourinho”.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ИНТЕР 2:0 (1:0)
1:0 - Видич (4)
2:0 - Роналдо (49)

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Ван дер Сар, О'Шей, Видич, Фърдинанд, Евра, Роналдо, Скоулс (70-Андерсон), Карик, Гигс, Рууни (84-Парк), Бербатов

ИНТЕР: Сесар, Майкон, Самуел, Кордоба, Сантон, Санети, Виейра (45-Мунтари), Станкович (58-Адриано), Камбиасо, Ибрахимович, Балотели (70-Фиго)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Рууни (Манчестър Юнайтед); Мунтари (Интер)
СЪДИЯ: Волфганг Щарк (Германия)
СТАДИОН: "Олд Трафорд"