Симеоне: До последно се борехме

Старши- треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне говори за поражението в реванша от четвъртфиналите на Шампионска лига с Борусия (Дортмунд) с 2:4.

"Отборът се опитваше до края да спечели мача, в който всичко не вървеше така, както искахме. Борусия реагира добре на факта, че изравнихме резултата и спечелиха именно защото бяха по-мощни в наказателното поле.

В началото имаха един момент, възползваха се от него. И в крайна сметка реализираха малкото шансове, които имаха. След като резултатът стана 2:2, атаките им завършиха с голове. Играчите положиха много работа, за да могат да се състезават и направихме всичко възможно. Няма какво повече да се каже.

Успяхме да изравним общия резултат, бяхме близо до това, но те ни превъзхождаха и когато един отбор те победи, трябва да бъде поздравен“, заяви Симеоне.

На полуфиналите Борусия ще играе срещу ПСЖ, който отстрани Барселона на четвъртфиналите (6:4).