Интер с труден, но важен успех над Бенфика

Интер постигна първа победа в тазгодишното издание на Шампионската лига, надвивайки с 1:0 Бенфика в двубой на "Джузепе Меаца".

В 13-ата минута Анхел ди Мария бе доста близо до това да отбележи директно с центриране от корнер, но топката "кацна" на напречната греда.

В 30-ата минута португалците поискаха дузпа за нарушение на Николо Барела срещу Давид Нерес в наказателното поле, но такава не бе отсъдена. През първата част на Ян Зомер на няколко пъти му се наложи да показва рефлекси.

След почивката удар на Лаутаро Мартинес намери гредата. В 62-ата минута Дензъл Дъмфрис стигна до топката почти до аутлинията и върна към Маркус Тюрам, който с плътен удар я прати във вратата на Трубин.

В 65-ата минута Димарко също вкара топката във вратата, но попадението не бе зачетено заради засада. В крайна сметка победата отиде на сметката на гранда от Милано.