Албания разгроми Чехия, Полша победи Фарьорските острови

Проведоха се два мача от седмия кръг на група Е от квалификационния турнир за класиране за финалите на Евро 2024.

Албания победи Чехия с 3:0. Първият гол отбеляза халфът Ясер Асани в 9-та минута, а нападателят Таулиант Сефери се разписа два пъти - в 51-та и 73-та. За отбелязване е, че гостите играха в малцинство от 40-ата минута, след като Моймир Хитил бе изгонен.

Другата среща от група Е изправи Фарьорските острови срещу Полша. Поляците спечелиха убедителна победа с 2:0. Голове отбелязаха Себастиан Шимански (4') и нападателят Адам Букса (65').

Група Е се оглавява от Албания (13), следвана от Полша (9). Трето място заема Чехия (8). Четвърта позиция заема Молдова (8). Фарьорските острови са последни с една точка.