Олимпиакос с крачка към финала, Фиорентина с малка преднина пред Брюж

Н. Гавазов

Завърши първият полуфинален мач от Лигата на Конференциите между Астън Вила и Олимпиакос. Мачът се проведе на "Вила Парк" в Бирмингам и завърши с победа на гостите с резултат 4:2.

В 17-ата минута нападателят на гостите Аюб Ел-Кааби откри резултата в мача. В 29-ата минута той отбеляза дубъл. В 45+1-та минута нападателят на Астън Вила Оли Уоткинс върна едно попадение. В 52-ата минута нападателят Муса Диаби изравни. В 56-ата минута хеттрик отбеляза Аюб Ел-Кааби. В 67-ата минута полузащитникът на Олимпиакос Сантиаго Есе затвърди аванса на тима си.

Реваншът между двата отбора е на 9 май. Тази среща ще се проведе на стадион "Георгиос Караискакис" в Гърция.

В друг полуфинален сблъсък Фиорентина победи Брюж с 3:2. Реваншът между двата тима ще е на 9 май в Белгия.