Фиорентина е на полуфинал в ЛК

Фиорентина се класира за полуфиналите в Лигата на конференциите. Италианският отбор загуби драматично с 2:3 у дома срещу Лех Познан, но продължава в предпоследната фаза от турнира с общ резултат 6:4.

Афонсо Соуза даде аванс в полза на поляците още в деветата минута, а Кристофър Верде от дузпа удвои преднината за гостуващия отбор в 64-ата минута на двубоя във Флоренция.

Артур Собиех се разписа на празна врата след асистенция на Йеспер Калстрьом пет минути по-късно, изравнявайки общия резултат в сблъсъка на 4:4.

Рикардо Сотил с добавка в 78-ата минута намали изоставането на "виолетовите" във втората среща на 1:3. Решителното попадение в двубоя беше реализирано от Гаетано Кастровили във втората минута на допълнителното време след разбъркване в наказателното поле на Лех.

Фиорентина ще играе полуфинал в европейските клубни турнири за първи път след 2015 година.