Олимпиакос отново удари Вила и е на финал в Лигата на Конференциите (видео)

Н. Гавазов

Приключи реваншът от полуфиналния мач от Лигата на Конференциите, в който се срещнаха Олимпиакос и Астън Вила. Мачът се игра на стадион "Георгиос Караискакис" в Гърция и завърши с победа на домакините с резултат 2:0 (общо 6:2).

В 10-ата минута първият гол в мача отбеляза нападателят на Олимпиакос Аюб Ел Кааби. В 79-ата минута Ел Кааби отбеляза дубъл.

Благодарение на тази победа гръцкият клуб стигна до финала на Лигата на Конференциите, където ще играе с Фиорентина.

Припомняме, че първият мач между тези отбори завърши с победа на Олимпиакос с резултат 4:2. Головете за гръцкия клуб отбелязаха Аюб Ел-Кааби, който отбеляза хеттрик и Сантяго Есе. Оли Уоткинс и Муса Диаби отбелязаха за бирмингамския клуб.

На 1/4 финалната фаза на този турнир. Олимпиакос победи Фенербахче, а Астън Вила победи Лил.