Милан си тръгна с 3 точки от града на Ромео и Жулиета

Милан спечели с 3:1 гостуването си на Верона с попадения на Тео Ернандес, Кристиан Пулишич и Самуел Чуквуезе, с което "червено-черните" поведоха с три точки на Ювентус в надпреварата за второто място в италианското първенство по футбол. Тимът от Торино завърши 0:0 с Дженоа по-рано днес.

Милан изостава с 13 точки от лидера в Серия А Интер, който посреща Наполи по-късно днес.

Ернандес откри резултата малко преди почивката, когато бе точен от малък ъгъл. Пулишич пък удвои преднината на гостите на старта на второто полувреме, след като топката стигна до него след разбъркване и американският национал се разписа от близко разстояние.

Тижани Нослин върна Верона в мача с гол в 64-ата минута, но резервата Чуквуезе оформи крайното 3:1 след удар с воле.