Дузпа спаси точката за Емполи срещу Фиорентина

Фиорентина завърши 1:1 като гост на Емполи в среща от 25-ия кръг на футболното първенство на Италия.

Гостите първи откриха резултата в 29-ата минута с гол на аржентинеца Лукас Белтран, но в 56-ата минута на М'Байе Нианг изравни след точно изпълнена дузпа.

Фиорентина запази седмата си позиция в класирането с 38 точки, колкото има и Рома на шестото място, но е с мач по-малко. Емполи е 16-и с 22 точки.

Удинезе и Каляри също направиха 1:1. Джордан Земура даде аванс на домакините в 14-ата минута, а гостите изравниха след удар с глава на Джанлука Гаетано в 44-ата. Джанлука Лападула от Каляри отправи страхотен удар от воле от границата на наказателното поле, но уцели гредата в 49-ата минута.

След 14-о си равенството за сезона Удинезе е на 15-о място с 23 точки, а Каляри е предпоследен с 19.