Байер се класира за финала за Купата на Германия

Байер победи Фортуна Дюселдорф с 4:0 в полуфиналen мач за Купата на Германия.

Хората на Шаби Алонсо си осигуриха комфортна преднина в първите 35 минути на първото полувреме, когато гостите получиха три попадения.

Головете бяха отбелязани от Джереми Фримпонг, Амин Адли и Флориан Вирц, който след това отбеляза дубъл през второто полувреме.

Във финала на турнира Байер ще играе срещу Кайзерслаутерн, който победи Саарбрюкен (2:0) в полуфинала си.

Напомняме, че "аспирините" са без загуба във всички турнири през този сезон.

Байер – Фортуна Дюселдорф 4:0

Голове : Фримпонг, 7, Адли, 20, Вирц, 35, 60 (дузпа).

Байер : Коварж, Тапсоба, Та, Станишич, Грималдо (Инкапиер 71), Фримпонг, Джака (Косуну, 78), Андрих, Адли (Тела, 65), Шик (Бонифаций, 66), Вирц (Хофман, 65).

Фортуна Дюселдорф : Кастенмайер, Ийоа (Ястшембски, 76), Цимерман (Вермей, 85), Обердорф, Хофман (Куарши, 46), Зиберт, Йоханесон, Енгелхард, Цолис, Мустафа (Ниемец, 65), Клаус (Зоботка, 46).