Дортмунд вкара 4 на Кьолн

Два гола на Дониел Мален помогнаха на Борусия Дортмунд победи Кьолн като гост с 4:0 в двубой от 18-ия кръг от Първа Бундеслига.

Нидерландецът откри резултата в 12-ата минута, пращайки топката във вратата на "козлите" след изпълнение на ъглов удар от Юлиан Брандт. "Жълто-черните" трябваше да са увеличили аванса си още преди почивката, но второто попадение дойде след подновяване на играта при точно изпълнение на дузпа от страна на Никлас Фулкруг в 58-ата минута.

Само 180 секунди след това Мален получи извеждащо подаване от Ян Маатсен и направи преднината на Дортмунд три попадения.

В допълнителното време Юсуфа Мококо оформи крайното 4:0 в полза на Борусия. "Жълто-черните" остават на пето място, извън позициите, които дават право на участие в Шампионската лига.